Vakıf Başkanı

Vali
Dr. Nurtaç ARSLAN
Kimdir?
Vali Dr. Nurtaç ARSLAN, 1976 yılında Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya ili Taşova ilçesinde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
06 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan ARSLAN, Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice İlçelerinde Kaymakam Vekili; Nevşehir Acıgöl Kaymakamı, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Kurşunlu Kaymakamı görevlerinden sonra İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.
İngiltere’deki yüksek lisansını 2001 yılında; Selçuk Üniversitesi’ndeki yüksek lisansını 2014 yılında tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktora çalışmasına devam etmekte olup tez aşamasındadır.
12 Mayıs 2022 tarihli ve 2022/209 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan Dr. Nurtaç ARSLAN, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocuk annesidir.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama