Bartın Kadın Mesleki Eğitim Beceri Merkezi Projesinin Resmi Açılış Programı Yapıldı

Valiliğimiz koordinesinde proje ekiplerince hazırlanan Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında desteklenerek İlimiz Kozcağız Beldesinde kurulan Vakfımız tarafından yürütülen Bartın Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezinin açılışı yapıldı.


Açılış programına Vali Sinan Güner, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Türkiye-Japonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Suzukı Kazuhiro, Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Yıldırım Özbaş

amoxil online

, İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Proje Yürütücüsü  Vakfımız Müdürü Feridun Güler, proje ortağı kurum amirleri ve kursiyerler ile basın mensupları katıldı.
Saygı duruşunun ardından Milli Marşların söylenmesi ile başlayan program, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Suzukı Kazuhiro, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç ve Vali Sinan Güner’in açılış konuşmaları ile devam etti.
Açılış konuşmasında Vali Güner, “Bilindiği gibi ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçiyor. Bir ülkedeki girişimciler ne kadar desteklenirse, o ülkenin refah seviyesi de o kadar yükselir. Kadınların iş hayatına katılması ve bir adım daha öteye giderek istihdam sağlayan birer girişimci olmaları, ülkenin ekonomik kalkınması için büyük önem arz etmektedir.
Bu projemizle, kadınlarımızın sertifikalı mesleki eğitimler alması, becerilerini geliştirmesi ve ekonomik hayata katılımlarını hedeflemekteyiz.
Üreten kadınlar her alanda varlar ve koşullar ne olursa olsun üretmeye de devam ediyorlar. Kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmak, kadını güçlendirerek fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak, kadın statüsünün geliştirilmesine yönelik faaliyetlerin yürütülmesi projemizin amacını oluşturmaktadır. Bu itibar ile proje etki alanı içerisinde kırsal ekonomik kalkınmaya katkı sunacak, beraberinde farkındalık oluşturarak ilimizin farklı bölgelerinde de bu tür merkezlerin kurulmasına öncülük edecektir.
Projemize vermiş olduğu tüm maddi ve manevi desteklerinden dolayı başta Japonya Hükümeti, Büyükelçimiz, tüm Büyükelçilik çalışanları ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Bartın Milletvekili Türkiye-Japonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Av. Yılmaz Tunç beyefendi olmak üzere projenin yürütücülüğünü üstlenen Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile proje kapsamında iş birliği yapan tüm kamu kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Projemizin şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Program kurslarını başarı ile tamamlayan kadın kursiyerlere sertifikalarının verilmesi

buy levitra cheap

, açılış kurdelesinin kesilmesi, merkezin gezilmesi ve iki ülkenin ilişkilerinin yıllarca sürmesini temsili fidan dikimi ile sona erdi.
Programın ardından Amasra ilçemiz ziyaret edildi.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama