HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN

Çocuklar doğumdan itibaren zamanlarının büyük bir bölümünü aile ortamında geçirirler. Dolayısıyla her aile bireyi çocuğun potansiyelini ortaya koyması, kullanması ve kendini gerçekleştirmesi için uygun ortam ve koşulları hazırlama, onu teşvik etme, başarısını arttırma ve destekleme için potansiyel bir güce sahiptir. Ancak, aile bireyleri çocuğun eğitiminde etkin olabilecek bu gücün her zaman farkında olmayabilir. Bazen de aile, çocuğun sağlıklı gelişimi ve eğitimi için gücünü nasıl kullanacağı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Ailelerin bu gereksinimleri, aile eğitimi çalışmaları kapsamında planlanıp uygulanarak ve değerlendirilerek karşılanabilir.

Sosyal dezavantajlı çocukların ve ailelerinin erken yaşlarda gerekli eğitim etkinliklerine katılmaları sağlandığında koşulları daha iyi olan çocuklar ve aileleriyle aralarındaki farkları kapatabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu nedenle, eğitimde eşitlik ilkesi aile eğitimleri kapsamında da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu kapsamda bir erken eğitim programı içeren Oyuncak Kütüphanemiz kapsamında ailelere toplumsal cinsiyet, kadına şiddetle mücadele, çocuk gelişimi, aile içi iletişim, mahremiyet, çocuk cinsel ihmal ve istismarı

Buy Cialis Professional UK

, ilk yardım, , 0-6 yaş çocuk beslenmesi,  aile planlaması, anne sütü(emzirme), kanser belirtileri konularında eğitim verilmiş olup, hijyen, aşılar, sağlıklı yaşam, bağımlılık, obezite, stresle başetme yöntemleri, davranış problemleri ve başa çıkma yolları, ekran ve çocuk vb. konularda diyetisyen, ebe, uzman doktor, psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi tarafından eğitimler verilmeye devam etmektedir. Kütüphanemizden faydalanan 200 ailemize eğitim verilmiştir.

Kurulmasına öncülük ettiği oyuncak kütüphanesindeki çalışmaları yakından takip eden Hanımefendi Uzm. Dr. Beyhan GÜNER, Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER ile birlikte aile içi iletişim eğitimine katıldı. Ardından kütüphanemizdeki çocuklarla bir süre zaman geçirerek çocuklara veda etti.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama