YERLİ MALI HAFTASI…

        Valimiz Nusret DİRİM’ in talimatıyla Vakfımız bünyesinde kurulan Bartın Merkez Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu İl Müdürlüğü Usta Öğretici finansmanıyla desteklenen Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim alan 4-6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerimiz Resmi Adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını kısaca Yerli Malı Haftasını kutladı.

         Çocuklarımız 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası kapsamında evlerinden ailelerinin yaptığı pasta, kek, börek, meyve gibi yiyecekler getirdiler.  Sağlıklı ve dengeli beslenmenin, tüketilecek ürünlerin bölgemizde üretilen ürünlerden seçilmesinin önemi ve bu şekilde ülkemizin gelişimine nasıl katkı sağladığımız konusunda çocuklarımıza bilgi verildi.

 

         Hafta dolayısıyla kardeş okulumuz Bartın Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Anasınıfı ziyaret edildi. Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu İl Müdürü M. Asım ÖZDEMİR ve öğretmenlerimizin katıldığı bu ziyarette çocuklar birlikte söylenen şarkılar ve şiirler ile nasıl tutumlu olunacağını öğrendi.

         Tutum, yatırım ve Türk Malı kullanma alışkanlıkları küçük yaşlarda kazanıldığından çocuklarımıza yalnızca kendine ait ürünleri değil, elektriği, suyu, okulda kullanılan ortak ders araçlarını da tutumlu ve özenle kullanmaları, alışveriş yaparken 869 ile başlayan barkod numarasına dikkat etmeleri gerektiği öğretildi. Bu öğrenilenleri pekiştirmek amacıyla market gezisi düzenlenerek, çocuklarımız yerli malı ürünlerden oluşan alışveriş yapıldı.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama