VAKFIMIZA BM DÜNYA GIDA PROGRAMI VE TÜRK KIZILAYI ZİYARETİ…

     Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Türk Kızılayı Personelleri Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Projesi kapsamında Vakfımızı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Vakıf Müdürümüz ve Vakıf Personelleri ile tanışan misafirlerimiz; Vakfımız tarafından Yabancılara Yönelik yapılan yardımlar, karşılaşılan zorluklar ve bunların aşılmasına yönelik öneriler konusunda fikir alışverişinde bulundu. Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımının ve Şartlı Eğitim Yardımının özellikleri, kimleri kapsadığı, nasıl faydalanılabileceği ve mültecilere yaygınlaştırılması konusunda bilgi veren misafirlerimiz bu konuda yaşayacağımız tüm sıkıntılarda kendilerine ulaşabileceğimizi belirterek Vakfımızdan ayrıldılar.

 

Ziyaretlerin ve bilgilendirmelerinden dolayı BM Dünya Gıda Programı Yetkilileri Eren ÖZDEMİR, Oya Nihan UNSU, Hatice Deniz KACMAZ, Aymen Muhammed’e ve Türk Kızılayı yetkilisi Mudhar Akram Othman Al-Taee’ye teşekkür ediyoruz.

Vakfımız İlimizde bulunan mültecilere ayni-nakdi yardımlar yapmaya, Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı ve Şartlı Eğitim Yardımı Başvuruları almaya devam etmektedir.

İlimizde Uluslararası Koruma, Geçici Koruma altında yaşamakta veya İnsani İkamet Hakkına ve 99’la başlayan kimlik numarasına sahip olup;

  • Tek yaşayan kadınlar,
  • Ailesinde başka yetişkin olmayan ve 18 yaşından küçük küçük en az bir çocuğu olan yalnız ebeveynler,
  • Ailesinde başka herhangi bir yetişkin (18-59 yaş arası) olmayan 60 yaş ve üzeri yaşlı kişiler,
  • Bir veya daha fazla engelli bireyin olduğu aileler,
  • Dört veya daha fazla çocuğu olan aileler,
  • Çok sayıda “bakmakla yükümlü olunan kişi”nin olduğu aileler proje kapsamına girmektedir.

Yabancılara yönelik yapılan yardımlarla ilgili ayrıntılı bilgi için Vakfımıza ulaşabilirsiniz.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama