ÜLKEMİZİN KUCAK AÇTIĞI SURİYELİ VE SUDANLI ÇOCUKLARI İLİMİZDE MİSAFİR ETTİK…

       Valimiz Nusret DİRİM’in talimatıyla kurulup, Vakfımız bünyesinde işleyiş gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezimiz koordinesinde Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED) işbirliği ile Türkiye’nin kucak açtığı Suriye ve Sudan uyruklu yetim çocuklar, aileleri ve yetim Türk çocuklarından oluşan 26 kişilik grup için gezi programı düzenlendi.

  Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED) Yönetim Kurulu üyesi Dr. İbrahim ERDOĞAN’ın eşliğinde İlimizde misafir ettiğimiz çocuklar ilk olarak Amasra İlçesi, İnkum Beldesi ve Güzelcehisar Köyündeki tarihi ve turistik yerleri gezdiler. Hayatlarında İlk kez denizi gören çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

     Ardından Valimiz Nusret DİRİM’in talimatıyla düzenlene öğle yemeğinde Vali Yardımcısı Erkan KALENDER ve Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER çocuklarımız ve aileleri ile bir araya geldi.

       Gezi programının ikinci gününde Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER ve Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İbrahim ERDOĞAN eşliğindeki çocuklar Vali Nusret DİRİM’i ziyaret ettiler.

       Vali DİRİM, İlimizde Türkiye’nin kucak açtığı Suriye ve Sudan uyruklu yetim çocuklar ve aileleri ile yetim Türk çocuklarını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek Proje Uygulama Eğitim Merkezinde eğitim alan kadın kursiyer tarafından hazırlanan el emeği çeşitli hediyeler verdi.

     Daha sonra Ulus ilçesindeki Ulukaya Şelalesinde piknik organizasyonu düzenlendi. Organizasyona Ulus Kaymakamı Recep HASAR ve Eşi, Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER, Küre Dağları Milli Park İl Müdürü Ali BOZKURT, Vakfımız, Ulus Vakfı ve Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Personelleri katıldı.

   Merkezimizde eğitim almakta olan 4-6 yaş okul öncesi öğrencilerimizin misafir çocuklar ile kaynaştığı organizasyonda çocuk oyunları ve mini konser ile eğlenceli vakit geçirmeleri sağlandı.

   Ulukaya Şelalesini gezen misafirlerimizi yüzlerindeki gülümseme ile Ankara’ya uğurladık.

       Ulus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Küre Dağları Milli Park Müdürlüğüne misafirperver davranışları ve organizasyonumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

 

 

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama