Şehit Piyade Er Ayhan ERDOĞAN Yeni Yapılan Kabri Başında Dualarla Anıldı…

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Er Ayhan ERDOĞAN,  Eyüpoğlu Köyünde Valiliğimiz İl Özel İdaresince yeni yapılan kabri başında dualarla anıldı.

Kozcağız Beldesi Eyüpoğlu Camiinde kılınan öğle namazının ardından Eyüpoğlu Köyü Kabristanlığında İl Müftüsü Mahmut GÜNDÜZ ile Müftülük görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve dualardan sonra Şehit Piyade Er Ayhan ERDOĞAN’ın kabri törenle açıldı.

Törene Vali Nusret DİRİM ile Eşi Burcu DİRİM, Garnizon Komutanı Dz.P.Alb. Vedat SELVİTOP, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Orhan UZUN ile Eşi Hatice UZUN, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Yavuz Selim KAPANCI, İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan DURSUN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim KAYIŞ, İl Müdürleri, Şehit Piyade Er Ayhan ERDOĞAN’ın ailesi, yakınları ile Belde halkı katıldı.

Daha sonra Vali DİRİM ile törene katılan protokol üyeleri tarafından  Şehit Piyade Er Ayhan ERDOĞAN’ın kabri ziyaret edilerek şehidin kabri başında okunan duaların ardından karanfil bırakıldı.

Şehit Piyade Er Ayhan ERDOĞAN’ın ailesiyle sohbet eden Vali DİRİM, “Şehitlerimizin geride kalan aileleri ve çocukları milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Bu vesileyle bir kez daha ülkemizin varlığı ve birliği için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimize allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.” dedi.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama