Miniklerimizden Manevi Ziyaret…

Valimiz Nusret DİRİM’ in talimatıyla Vakfımız bünyesinde kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim almakta olan 4-6 yaş arası okul öncesi 14 çocuğumuz Temel Dini Eğitim Dersi kapsamında İl Müftülüğü’ nü, İl Müftüsü Sayın Mahmut GÜNDÜZ’ü, Çatmaca Yunus Emre Camii’ni ve Müftülük Kur’an Kursunu ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarete Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER, Vakıf Personellerimiz ve Öğretmenlerimiz katıldı.

İl Müftüsü Sayın Mahmut GÜNDÜZ; çocuklarımız odasında ağırlarken “Çocuklar bizim geleceğimizdir, eğitimlerine çok önem verilmesi gerekmektedir. Vakıf bünyesinde kurulmuş olan Proje Uygulama Eğitim Merkezi bu kapsamda büyük önem arz etmekte ve önemli bir görev üstlenmektedir.” dedi. Çocuklar ile tek tek ilgilenerek onların öğrendikleri dua ve şiirleri İl Müftüsü Mahmut GÜNDÜZ çocuklarımıza Çocuk Dergisi ve ikramlarda bulunarak gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çocuklarımıza Camii sevgisini aşılamak amacıyla İl Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursuna ve Çatmaca Yunus Emre Camii’nde devam eden ziyaret Kur’an-ı Kerim eğitimi alan kadınlarla tanıştırılarak ve aldıkları eğitimler hakkında bilgi alarak, caminin işlevi, bölümleri ve yapılan ibadetler ile camii tanıtımının ardından ziyaretimiz sona ermiştir.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama