MİNİKLER İTFAİYEDE MERAKLARINI GİDERDİ…

Valimiz Nusret DİRİM’ in talimatıyla Vakfımız bünyesinde kurulan Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu İl Müdürlüğü Usta Öğretici finansmanıyla desteklenen Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim almakta olan 4-6 yaş arası okul öncesi 26 çocuğumuz Öğretmenleri ile birlikte Bartın İtfaiye Müdürlüğüne gezi düzenledi. Bu gezide çocuklarımız İtfaiyecilerden yangınlar hakkında birçok önemli bilgi aldı.

İtfaiyeciler çocuklarla tek tek ilgilenerek onlara yangınların nasıl ortaya çıktığını, yangın anında neler yapabileceklerini, yangın ihbarını nasıl gerçekleştirebileceklerini anlattılar. Daha sonra İtfaiye binasını gezip, itfaiye aracının yanına geçen çocuklarımız burada itfaiyecilerin yangınlara nasıl müdahale ettiklerini gördü. İtfaiye araçlarını çok beğenen çocuklarımız, araçların her tarafını ilgi ile incelediler.

Gezinin en keyifli anı ise çocukların, itfaiyeci üniformalarını giyerek İtfaiyecilerle birlikte, araca çıkmalarıydı. Çocuklar, itfaiye aracında zaman geçirirken çok eğlendiler.

Bu faydalı gezi ile çocuklarımız, nasıl yangın ihbarı yapacaklarını, yangın anında neler yapmaları gerektiğini, itfaiyelerin yangınlara nasıl müdahale ettiklerini yerinde öğrendikten sonra kıymetli itfaiye personeline teşekkür ettiler.

 

 

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama