MİNİK KALPLERİMİZİN TİYATRO HEYECANI…

         Valimiz Nusret DİRİM’ in talimatıyla Vakfımız bünyesinde kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim alan 4-6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerimiz Bartın Kültür Merkezi’nde oynanan “Sihirli Eşek” adlı müzikalli tiyatro oyununa katıldı.

 

        Çocuklarımız, öğretmenleri eşliğinde katıldıkları ilk tiyatro gösterisini izleyerek hem eğlenmiş hem de öğrenmiş oldular.

       Çocukların eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli ve güvenilir bir yere sahip olan tiyatro, birkaç saatlik zaman diliminde çocuklara farklı dünyaların kapılarını açıp, onların kaliteli vakit geçirebilmelerine olanak sağlanmaktadır. Oyun esnasında kendini oyunun akışına bırakan ve bir anlamda oyunun bir parçası olan çocuklarımız sahnedeki oyuncuları model alıp ve onlarla empati kurarak oyunun vermek istediği mesaj gözlem yoluyla öğrenip ve hayata aktarmaya çalışırlar.

      Hem daha önce yaşamadığı duyguları yaşaması hem de eğitimlerine katkı sağlaması amacıyla katılım gösterilen program minik kalplerin oyuncular ile fotoğraf çekinmesinin ardından son buldu.

           lk kez tiyatroya gitmiş olmanın sevincini yaşayan çocuklarımıza bu fırsatı sunmamızda destek olan Bartın Kültür Merkezi’ne teşekkür ederiz.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama