İlimizin İlk Oyuncak Kütüphanesi Törenle Açıldı

Vakfımız yardımlarından yararlanan ailelerin 0-6 yaş arası çocuklarımıza oyun alanı sunulması,  çocuklarımıza ve ailelerine ödünç oyuncak verilmesinin yanı sıra, çocuklara zaman kavramını öğreterek sorumluluk kazandırılması, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla Vakfımız bünyesinde işleyiş gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezi içerisinde “Oyuncak Kütüphanesi”nin açılış gerçekleştirildi.

Açılışa Valimiz Sinan GÜNER ve eşi Uzm. Dr. Beyhan GÜNER, Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan DURSUN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim KAYIŞ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mahmut ŞAHİN, Vakıf Müdürümüz Feridun GÜLER, Bartın Halk Eğitim ve ASO Müdürü M. Asım ÖZDEMİR, Bartın TSO Başkanı Halil BALIK, TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm KARAKAŞ ve Üyeleri, Bartın Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Görevlisi Meryem Esra ÖZTABAK, Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yasemin BÜYÜKŞAHİN, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serap SAPMAZ,  Vakıf Personeli, Proje Uygulama Eğitim Merkezinden eğitim alan çocuklarımız ve aileleri katıldı.

Vali GÜNER açılış töreninde yaptığı konuşmasında; Proje ile, Bartın İl Merkezi ve Merkeze bağlı köylerimizde yaşayan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerinin takip edilmesi, her çocuğa sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayacak oyuncaklar ile oyun oynama imkanı sağlanması, çocukların kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olması, çocukların oyuncaklara ekonomik ulaşımlarının sağlanması, oyunun önemini artırarak çocukların sosyal yaşamlarını zenginleştirmek, çocukların oyuncakları paylaşması, ödünç alması ve geri getirmesi yoluyla sorumluluk geliştirmelerini sağlamak, çocuklarımızın teknoloji (internet, akıllı telefon, tablet) bağımlılığı   ile erken temasını önlemek ve gelişimlerini  olumsuz etkileyen  durumlardan  uzak tutarak kaliteli zaman geçirmelerinin sağlanması, çocuklarımıza   kütüphane kültürünün erken yaşta yerleşmesinin sağlanması, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak dezavantajlı konumdaki ailelerin çocuklarının sosyal gelişimlerine ve eğitimlerine destek olacak alternatif ortamların  hazırlamasının amaçlandığını belirterek Oyuncak Kütüphanesi Projesinin hazırlık aşamasında; Uzm.Dr. Beyhan GÜNER öncülüğünde, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan DURSUN, Ticaret  ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm KARAKAŞ ve Üyelerine,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Serap SAPMAZ’a, Bartın Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Meryem Esra ÖZTABAK ve öğrencilerine, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Özkan AVCI ve öğrencilerine, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yasemin BÜYÜKŞAHİN ve öğrencilerine, Albayrak Yapı Markete, Bartın Devlet Hastanesi çalışanlarına, değerli bağışçılarımıza, Kamu Kurumu personelleri, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun GÜLER ve vakıf personeli Şeyda USTA ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ardından Vali GÜNER ve eşi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER ile davetliler tarafından  Oyuncak Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde eğitim almakta olan 4-6 yaş okul öncesi öğrencilerinin yapmış olduğu müzikli gösteri davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Çocuklarla birlikte kesilen pastanın ardından  kütüphanede bulunan oyuncakları  inceleyen  Vali GÜNER oyuncak kütüphanesinin hayırlı olmasını diledi.

Kütüphanemize katkı, destek ve üyelik işlemleriniz için Vakfımıza bekliyoruz.

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama