2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına Hazırız…

Valimiz Nusret DİRİM’ in talimatıyla kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezimiz yeni eğitim öğretim yılında da dezavantajlı konumda bulunan 3294 sayılı kanun kapsamına giren aileler ve çocuklara eğitim vermeye devam ediyor.

Eğitim çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreçtir ve bu süreç toplumu yücelten, insanlığa yön veren en önemli etkendir. Eğitim nesil yetiştirme işidir. Nesil yetiştirme, medeniyet inşası iddiasını sürdürmektir. Hedefimiz, tarihimizin bize atfettiği yüce değerler ve ilkelerimiz doğrultusunda bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, milli kültür ile insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş, kendine güvenen, özgüveni yüksek, toplumla bütünleşmiş bireyler yetiştirmesine katkıda bulunmaktır.

Bu amaca uygun olarak Proje Uygulama Eğitim Merkezinde dezavantajlı konumdaki 3294 sayılı kanun kapsamına giren İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine okul derslerine katkı sağlaması amacıyla Türkçe, Matematik, İngilizce dersleri; Ailelerimizin ve öğrencilerimizin sosyalleşerek topluma kazandırılmaları amacıyla Bağlama ve Gitar dersleri; 4-6 yaş Okul Öncesi Eğitimi, Temel Dini Bilgiler ve Kur’an-ı Kerim Eğitimi; Psiko-sosyal destek sağlanması amacıyla psikolog ile bireysel görüşme ve grup terapilerimiz başlamıştır.

Proje Uygulama Eğitim Merkezimizde ilerleyen süreçte Spor, Sanat, Kültür ve Okul Derslerine Destek amaçlı kurs çeşitlerimiz artacaktır.

 

Paylaşım Alanı

Facebook Twitter Google Whatsapp Yazdır

Arama